Emberek alkonya
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kódex és szabálygyűjtemény

Go down

Kódex és szabálygyűjtemény Empty Kódex és szabálygyűjtemény

Témanyitás by Admin Hétf. Márc. 23, 2020 4:38 am

Szabályzat, mert szabályok nélkül meg se tudtok lenni, ti emberek. Pont mint a szex, a vér, meg az akciós hamburger...

Először is engedd meg, hogy üdvözöljelek, ha már ide találtál, sőt a jelek szerint a jelentkezésen gondolkodsz. Bátor döntés. De én kedvelem a bátorságot.
Kérlek, mielőtt regisztrálnál, olvasd el az alábbi szabályzatot annak érdekében, hogy gördülékeny, kölcsönös játékmenetre számíthassunk Tőled. Nem újdonság, mindenhol találkozhatsz ilyesmivel, és mi sem kérünk tőled többet. Túl sokkal. Na jó. Semmivel. Szabályzat nem ismerete nem mentesít az esetleges büntetés alól, ahogy általában az életben sem.


Regisztráció, első lépések:

...Megérett a megy A legfontosabb talán azt kiemelni, hogy érdemes valós e-mail címmel regisztrálnod, (bár persze nem kötelező), hogy mind a magad, mind pedig a mi munkánk megkönnyebbítésére. Illetve hát erre a címre fognak menni az értesítők mindenről, ami az oldalon történik. Szóval ha valódi címet használsz az öröm, boldogság, előnye vannak, de a hírekről iratkozz le,ha nem kellenek, különben képes és telehányja a fiókodat értesítőkkel. [Ha szabad megjegyeznem, többször is volt gond a freemail domain-ről érkező címekkel, így ne ijedj meg, ha érvénytelennek titulálja a fórum. ]

...Csipkebokor vessző Az első valós lépés a karaktered neve. Az elsődleges forma a kereszt+vezetéknév kombinációja (magyar vagy japán kultúrkötődésű karakternek lehet természetesen vezetéknév + keresztnév is), a fantázia határtalan lehetőségeivel, lehetnek még a mai nap nem létező keresztnevek is. Végül s senki sem tiltja meg, hogy jó anyádék Cukroshörcsögnek nevezzenek el, neked kell vele a játéktéren együtt élned. De azért ne vigyük túlzásba, attól, hogy tudjuk, az élet is tele van hülyékkel. A valós, létező személy neveit (pl. a play by alany) viszont ne használhatjátok.  Ha olyan a karaktered (képregényes vonalról hozod) akkor megengedhetjük a puszta keresztnevet. Kerülendők még a híres karakterek nevei (csak igen jó okkal fogok elfogadni Bruce "The Hulk" Banner-t....) Sorszámnevek végképp ne nagyon, szóval a Batman3224 esélyesen kuka. A regisztráció alatt megadott felhasználónév egyben a karakteretek neve is lesz, így az „analpenetralo111” nem elfogadott név, az ilyeneket kérdés nélkül töröljük is.

...Te vagy az én párom Amennyiben megvagy, érdemes a Világleírás, a Csoportleírások és egyéb foglalók, listák átböngészését, az esetleges félreértések elkerülése és a gördülékenyebb karakteralkotás érdekében. Ez nem kényszer, de plasztacél baseballütőt tartok az ágy alatt.

...Résen légy Amennyiben névváltást kérnél, vagy elakadtál, nyugodtan keresd a STAFF tagok bármelyikét, és megkérdez valakit, hogy kell megváltoztatni. Mert bénakacsa.

Előtörténet, foglalások:

...Ez meg mi a tök? Az előtörténet megírására két hét áll a rendelkezésetekre alapesetben. Persze ha összecsap a tenger a fejetek felett és jelzitek, ha még időt kértek, akkor a kívánt mértékben kitoljuk a határidőt annak a karakternek. Ez maximum egy hét összesen, olyat nem játszunk, hogy egy, vagy akár több hónapig ír valaki egyetlen előtörténetet. Kivéve, ha sütivel veszteget a admint. Az mindig beválik.

...Hasad a pad A minimum számokat kérjük betartani, hiszen ez az első munkátok itt, így mutatkoztok be, és sokkal könnyedebb a játékostársnak egy kerek vagy épp eleget sejtető történet, hogy tudja is kivel játszik. Ebben szigorú vagyok, de mindenképpen igazságtalan.

...Zsemlét süt a pék A megadott kódot használjátok, és ne nagyon variáljátok. Én nyaliztam ki mindegyiket, legyen már valami haszna! Ha valaki segítségre szorul, elakad, nem tudja miért esik szét, nyugodtan jelezze, nem harapunk. Amennyiben egy egyszer megírt előtörténet archívumba kerül, de mégis visszatérnél vele, írj egy adminnak és visszaadja neked. Ha időközben a karakter ismét elkelt, akkor értelemszerűen nincs visszaút.

...Üres a polc Nincs előfoglalás, rezerválás, halmozás. Amennyiben egy admin elfogadta a lapod, úgy kezdhetsz bárminemű foglalásba. Kivétel ezek alól az előre megírt, és az oldal Canon szekciójában található karakterek play by arcai, és/vagy képességei. A keresett karakterek arcai egy külön listában találhatóak.

Multikarakterek, mert úgyis tudom, hogy akarjátok...:

...Kis Ferenc Sokat gondolkoztunk a dolgon, hogy a káposzta is megmaradjon, meg a kecske is jóllakjon, hiszen nem szeretnénk azt a felállást, hogy 4862 karakter legyen az oldalon, mindössze ezer hozzászólással. Azonban azt is tudjuk, hogy van élet a játékon kívül és nem feltétlen lehetne betartani a reagszámokat, ha ahhoz kötnénk. Mindent összevetve úgy döntöttünk, hogy az aktívan eltöltött játékidőhöz kötjük a multikarakterek behozását. Magyarán ha jelen vagy az oldal életében, születnek tőled minőségi reagok, és nem megy a multizás az előző karakter(ek) rovására, akkor engedjük. Viszont azt szigorúan fogjuk nézni, hogy mely karakterek kerülnek hanyagolásra a multizás miatt és ha úgy látjuk jónak, vissza is vesszük azt (értelemszerűen canon karakterekről beszélünk).

Tíz, tiszta víz. Ez volna a lényegre törő szabályzat, most pedig menjetek olvasni a lényeget, mert én is untam begépelni, te meg úgyse olvasod el.

Admin
Admin

Hozzászólások száma : 11
Csatlakozás ideje : 2020. Mar. 23.

https://afterman.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.